TED Üniversitesi, Kurtuluş Parkı’nı kampüs alanına dâhil etmek istiyor

TED ÜNİVERSİTESİ, KURTULUŞ PARKI’NI KAMPÜS ALANINA DâHİL ETMEK İSTİYOR

TED Üniversitesi’nin Kurtuluş Parkı’nı kampüs alanına dâhil etmek istediği ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın bu isteğe olumlu yaklaştığı iddia edildi.

Anayurt Gazetesi'nden Demet Aran'ın haberine göre, TED Üniversitesi ile Ankara Büyükşehir Belediyesinin Çankaya’daki Kurtuluş Parkı’yla ilgili görüşme yaptığı öğrenildi. 

KURTULUŞ PARKI'NA MÜZE YAPILABİLİR

Edinilen bilgiye göre, üniversite parkı Ankara büyükşehir Belediyesinden istedi. Belediye Başkanı Mansur Yavaş buranın üniversiteye verilmesine olumlu yaklaşırken, 86 bin 200 metrekarelik park alanının kampüs olarak kullanılması ve alanda müze yapılması planlanıyor. Parkın üniversiteye verilmesiyle ilgili planın yakında kamuoyuna duyurulması bekleniyor

KOLEJ DURAĞI YENİDEN DÜZENLENECEK

Üniversitenin Stratejik Planı’nda yer alan bilgilere göre Kolej Durağı yeniden şekillendirilerek, ‘bölgeye adını veren Türk Eğitim Derneği, TED Ankara Koleji ve TED Üniversitesi’nin tarihçelerini yansıtacak şekilde yeniden düzenlemek” isteniyor.

Üniversite Kurtuluş Parkı’nın kendilerine verilmesi yönündeki niyetini iste şöyle açıklıyor: “Yerleşkemizin yanında yer alan ve Ankara’nın şehir içinde bulunan en büyük parklarından olan Kurtuluş Parkı’nın iyileştirilmesini amaçlıyoruz. Stratejik plan dönemimizde diğer üniversiteler, kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve belediyelerin katkılarıyla geliştireceğimiz projeler ile Kurtuluş Parkı’na değer katmak istiyoruz.”

ÜNİVERSİTENİN PLANLARI

Üniversite bu alanın kendilerine verilmesi halinde yapacaklarını şöyle sıralıyor:

“Üniversitemizin şehir üniversitesi olma misyonuyla gerçekleştireceği toplumsal, kültürel ve akademik etkinlikleri, kuracağımız bir uygulama-araştırma merkezi ile daha sistemli ve kurumsal bir işleyişle sürdürebiliriz. Bu amaçla, TEDÜ’nün şehir üniversitesi kimliğini akademik, sosyal ve kültürel etkinliklerle bütünleyecek Ankara Çalışmaları Merkezi adında bir araştırma ve uygulama merkezi açmaya yönelik çalışmalar planlıyoruz."


Yorum Gönder

Yorumlar